Tel: +371 20390600 E-mail: [email protected]
facebook logo twitter logo google plus logo
Latviešu/Русский/English

Kā pareizi izvēlēties un nopirkt elektrodzinēju

Šajā rakstā mēs ieteiksim Jums dažus padomus un atbildēsim uz galvenajiem jautājumiem, kas var rasties, pērkot elektrodzinēju.

Kāda ir reala elektrodzinēja cena?

 

Elektromotora cena veidojas no ekspluatācijas izmaksām!

 

Izmaksas par elektroenerģiju - 97,8%

Elektrodzinēja instalēšanas izmaksas - 0,4%

Apkalpošanas - 0,4%

Elektrodzinēja vērtība - 1,4%

 

Kā piemēru, saskaitīsim elektrodzinēja ekspluatācijas izmaksas par 20 000 stundām: Elektromotors 315. gabarītā, kas maksā (pieņemsim) 7652,23 eiro, īpašuma vērtība par 20 000 stundām, var sastādīt vairāk par  (20 000 (stundas) x 160 (kW) / 95,6% (lietderības koeficients) x 0,16 eiro par kWt = 535 565,00 eiro !!!

 

IE2. klases elektrodzinēja vērtība, vidēji apmaksājas par trim gadiem.                                                                 

Salīdzinot IE1. energoefektivitātes klasi, ar IE2. klasi, 18,5kW jaudīgam dzinējam, ar lietderības koeficientu par 1,8% augstāk, cenas starpība ir 120- eiro, tā pilnība atmaksājās 6 mēnešu laikā.

 

Uz kā nevajadzētu taupīt pērkot elektrodzinēju?

Daži fakti par ķīniešu elektrodzinējiem, no mūsu prakses

 1. Saīsinot aptinuma cilpas priekšējas daļas par 10-15mm, ķīniešu ražotāji ietaupa līdz 10% procentiem vara vadus. No materiāla trūkuma, statora priekšā uz aptinuma veidojās strupas liekuma vietas, kas skarās ar asām statora malām un galu galā potenciāli novedīs pie izolācijas bojāšanas.
 2. Ķīnas elektrodzinējos varšas koeficients ir krietni mazāks par Eiropas ražotiem motoriem . Tāpēc dati uz elektrodzinēja šiltes, var būt stipri pārspīlēti. Piemēram 2 polu iekārtām, 132. izmēra,  lietderības koeficients var būt zemāks par 2% nekā norādīts apzīmējuma platē, savukārt, 4 polu – par 4%. Groves aizpildīšanas koeficients orientējoši, ne vairāk par 0,65.
 3. Ķīniešu ražotāji izgatavo elektrodzinējus ar mazāko statora diametru. Tas ļauj palielināt tas aktīvas daļas garumu, bet noved pie maksimālas atļautas, “F” izolācijas klasē, temperatūras pārsniegšanu uz 10-15С°, kritiski  ietekmē uz aptinumu un var izraisīt elektrodzinēja aptinuma pārkāršanu. Aprakstīta modifikācija neatbilst Eiropas elektroniskas komisijas regulām un standartiem, kuri tradicionāli ir aprakstīti un atzīmēti uz elektrodzinēja apzīmējuma plates. Eksperimentāli pierādīts -  aptinuma pārkaršana par 10С°, samazina elektrodzinēja kalpošanas laiku uz 50%.
 4. Izmēģinājumi putekļu kamerā atklāja, ka ķīniešu elektrodzinēji neatbilst pieteiktajai aizsardzības pakāpei. Pēc veiktajiem testiem, elektrodzinējā iekšā un spaiļu karbā sakrājās ūdens un putekļi, tas izraisa detaļu koroziju un strāvu vadošās daļas bojāšanu.
 5. Kleimas platē, kabeļu komutācijai tiek izmantotas parastās skrūves ar  uzgriežņiem. Savelkot uzgriežņus ir iespējama skrūves  pārskrūvēšana paneļa korpusā, vār radīties nošķēlumi vai plaisas. Izmantotie materiāli un paneļu dizains nenodrošina drošus elektriskus savienojumus. Gultņu vārpstas kakli nav slīpēti, tas var radīt papildus slodzi uz gultņiem un vārpstām, izraisot to priekšlaicīgu nodilšanu, kas, savukārt, var izraisīt to, ka darbības laikā rotors  aizskārs statoru.
 6. Ķīnas elektrodzinēju ražotāji  kā vārpstas blīvslēgus izmanto armētas gumijas uzmavas, tāpēc vārpstas darba virsmai nepieciešama pastāvīga eļļošana, slīpēšana, un rūdīšana.  Bet ražotāji to nenodrošina. Rezultātā blīvējums  ātri nodilst un aizsardzības pakāpe samazinās.

Kā iegūt papildus labumus?

EnergoStar piedāvā:

 1. Plašs rūpniecības elektrodzinēju sortiments vienmēr pieejams noliktavā, 95% gadījumos pircēji šeit atrod tieši to, ko meklējuši.
 2. Mūsu uzņēmuma stratēģija – 5/30. Garantijas periods ir līdz 5 gadiem, bet kalpošanas laiks līdz 30 gadiem. Šo papildus garantijas laiku mēs piedāvājam saviem klientiem sadarbībā ar mūsu partneriem.
 3. Elektrodzinējus ar nestandarta starpjaudu ar lejupejošu soli,  pēc pasūtījuma. Tas samazina dzinēja izmaksas, bet nemaina  produkta kvalitāti un garantijas laiku.
 4. Dzinēja piestrāde pēc  Jūsu nosacījumiem: vārpstas pagarināšana, izvirpe, centrēšana. Elektrodzinējs  būs ideāli piemērots Jūsu iekārtām.

Svārīgi!

Lai izslēgtu iespēju iegādāties zemas kvalitātes vai defektīvo produktu:

 • Pērciet tikai konrētas rūpnīcas vai  pazīstamu zīmolu produkciju.
 • Prasiet pārdevējam derīgo ISO sertifikātu elektrodzinēju ražošanai (CE, Lloyds Register, TUV, utt.).
Pievienoja: Energostar / 02.02.2022